Płatności mobilne i online – najpopularniejsze formy

laptop

Jako że rok 2019 dobiegł końca, przychodzimy z krótkim podsumowaniem najpopularniejszych metod płatności wśród Polaków w ubiegłym roku. Tradycyjna karta płatnicza zajmuje ciągle najwyższe miejsce, jednak coraz większą popularność zdobywają płatności elektroniczne – sprawdź, jak wygląda ranking!

Karta płatnicza

Karty debetowe, kredytowe czy przedpłacone ciągle biją rekordy popularności. Według sondażu Izby Gospodarki Elektronicznej, aż 48% Polaków korzysta właśnie z tej metody płatności. Tę tradycyjną metodę wypierają jednak powoli inne formy płatności.

Konto bankowe – w aplikacji lub na stronie internetowej

Coraz więcej banków zezwala na szybkie płatności za pośrednictwem aplikacji czy strony WWW. Bramki płatnicze, działające w sklepach internetowych pozwalają na wybór konkretnego banku – kiedyś w ofercie widniały jedynie te najpopularniejsze, obecnie jednak możemy zapłacić za pośrednictwem prawie każdego z nich. Z tej metody płatności korzysta aż 44% Polaków.

PayPal

21% Polaków korzysta z usług portfeli elektronicznych, takich jak chociażby PayPal. To szybkie i nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na ekspresowe wysłanie pieniędzy z naszej wirtualnej portmonetki lub bezpośrednio z karty płatniczej.

Kod BLIK

BLIK stał się nieodłącznym elementem polskich płatności. Korzysta z niego aż 20% Polaków – trudno się temu dziwić, w końcu jest to metoda szybka i niezwykle bezpieczna. Większość sklepów internetowych obsługuje już tę metodę płatności: oby tak dalej!

Mniej popularne metody

16% Polaków decyduje się na korzystanie z usług bankowych bez posiadania aplikacji czy konta internetowego. 11% z nich wybiera usługę MasterPass, 9% – VISA Checkout, a użytkownicy Androida i iOSa idą w ramię w ramię, korzystając z usług Google Pay i Apple Pay z wynikiem kolejno 9 i 8%. Najmniejszym wynikiem, bo jedynie 6%, cieszy się usługa Fitbit Pay, dzięki której możemy zapłacić za zakupy smartwatchem.

W obecnych czasach niezmiernie ważne jest to, aby dawać konsumentom wybór, z której formy płatności chcą korzystać w danym momencie – a taki wybór daje serwis przelewy24.pl!

Dodaj komentarz