Przygotowanie do eksploracji miejsc opuszczonych

urban exploration

Eksploracja opuszczonych budynków jest zjawiskiem, które obecnie fascynuje coraz większą grupę osób. Można z powodzeniem powiedzieć, że mamy do czynienia z czymś, co przybiera już formę masową. Istnieją określone zasady, określony kanon zasad, którym prawdziwi eksploratorzy się poddają. Przede wszystkim nie ma tu przyzwolenia na zabieranie z odwiedzanych budynków jakichkolwiek przedmiotów. To podstawowa zasada, która wprawdzie jest łamana, aczkolwiek na pewno nie przed prawdziwych miłośników urban exploration.

Zasady urban exploration

Aby móc bezpiecznie przystąpić od odwiedzania opuszczonych miejsc, należy odpowiednio się do tego przygotować. Tak naprawdę nikt z nas nie ma pewności odnoszącej się do tego, co zastanie w starym, odwiedzanym budynku. Przygotowanie powinno być kompleksowe i obejmować wszystkie aspekty. Na pewno należy zabrać ze sobą scyzoryk. Być może trzeba będzie coś przeciąć, podważyć, a w takich miejscach na pewno nie można niczego robić na siłę. Poza scyzorykiem należy zaopatrzyć się w latarkę z kompletem baterii. Stare budynki często mają zamurowane lub zakryte deskami okna, a nieraz przecież będziemy schodzić do ciemnych piwnic. Trudno tam będzie liczyć na obecność światła elektrycznego. To, co musi się znaleźć w wyposażeniu każdej osoby, to na pewno grube rękawice, na pewno musimy wziąć ze sobą maskę na twarz jak również nie należy zapomnieć o butach z wysoką cholewką oraz z grubą podeszwą. Długie rękawy, nogawki zakrywające nogi do samych butów.

Opuszczone miejsca – niebezpieczna przygoda?

Należy przygotować się w sposób maksymalny, należy pomyśleć o każdym aspekcie, aby nie narazić się na niebezpieczeństwo. To bowiem należy podkreślić, że zjawisko urban exploration nie należy do bezpiecznych i jednocześnie też nie można mówić, że jest to zjawisko legalne. W pewnym zakresie jest przyzwolenie na to, aby odwiedzać stare, opuszczone budynki, ale na pewno nie jest ono oficjalne. Niektóre z takich budynków są patrolowane przez firmy ochroniarskie czy też przez policję. Tam na pewno znacznie trudniej jest wejść.

Dodaj komentarz