Samochody w wynajmie długoterminowym. Mocne strony usługi.

kluczyki

Długoterminowy wynajem aut przeznaczony jest dla różnego rodzaju firm oraz korporacji. Jest to opcja idealna dla właścicieli firm, którzy potrzebują posiadać flotę samochodów na różne podróże i wyjazdy służbowe. W takim przypadku wynajem długoterminowy samochodu sprawdzi się w stu procentach. Sporządzona jest wtedy specjalna umowa, która obowiązuje obie strony. Wynajmowane samochody posiadają gwarancję serwisowania, ubezpieczenie, ale też pełną kontrolę nad naprawami i wydatkami. Wynajmujące osoby nie muszą się więc tym przejmować.

Wynajem samochodu bez wkładu własnego

Wynajem długoterminowy wiążę się z tym, że nie trzeba mieć żadnego wkładu własnego na starcie. Zwykle umowa podpisywana jest na okres od 2 do 5 lat. Na koniec umowy kierowca może zdecydować, czy chce wykupić wypożyczone auto, czy też jednak nie jest zainteresowany taką ofertą. Wszelkie koszta eksploatacyjne oraz serwisowe w trakcie trwania umowy pokrywa firma wynajmująca auto. Oczywiście z oferty wynajmu długoterminowego mogą korzystać też osoby indywidualne, ponieważ mogą wtedy za mniejszą cenę pozwolić sobie na korzystanie z wysokiej klasy auta, które po okresie trwania wynajmu można zakupić na własność, jeśli samochód sprawdzi się w praktyce.

Roczny limit kilometrów

Osoba decydująca się na takie rozwiązanie musi mieć na uwadze to, że obowiązywać będzie ją roczny limit kilometrów. Z racji tego takiego limitu nie będzie można oczywiście przekroczyć, ponieważ będzie się to wiązało z dodatkowymi opłatami finansowymi. Takie limity są dość zróżnicowane, wynosić mogą one np. 30 tysięcy lub 50 tysięcy kilometrów rocznie. Warto więc dopasować ofertę pod kątem szczegółów do swoich potrzeb, ponieważ to klient wie oczywiście najlepiej, ile w okresie rocznym czasu spędza w aucie i jaki limit będzie go interesował. Na pewno wartość auta po zakończonej umowie wynajmu nie będzie niska, dlatego też opłaca się je zakupić na własność, chociaż nie wszyscy kierowcy posiadają taką potrzebę, jednak w zdecydowanej większości przypadków tak właśnie się dzieje.

Dodaj komentarz