Skup aut za gotówkę, wady i zalety

Auto detailing

Sprzedając nasz używany pojazd mamy do wyboru przynajmniej kilka różnych opcji. Możemy sprzedać auto samodzielnie, skorzystać z usług komisu samochodowego lub zdecydować się na usługę oferowaną przez skup aut za gotówkę. Pierwsza z opcji bywa często wybierana w przypadku, kiedy chcemy maksymalizować zysk. To niewątpliwie okazja, żeby za sprzedawany pojazd uzyskać najwyższą możliwą kwotę. Minusem tego modelu sprzedaży jest czas i wysiłek związany ze sprzedażą. Auto trzeba przygotować do sprzedaży. Czasem są to czynności czysto kosmetyczne, czasem poważniejsze naprawy, aby nie odstraszyć potencjalnego klienta stanem technicznym pojazdu. Ale nawet auto w dobrym stanie technicznym i wizualnym może nie sprzedać się „na pniu”. Rynek aut używanych jest w naszym kraju bardzo nasycony i znalezienie potencjalnego klienta może być czasochłonne. I mówimy tu nie o tygodniach, ale raczej o miesiącach.

Korzystanie z usług komisu jest wygodniejsze od sprzedaży bezpośredniej, bo nie tracimy cennego czasu na spotkania z kolejnymi potencjalnymi kupcami. Zajmuj się tym komis. Jednak ten model również ma wadę, usługa komisu kosztuje, a gotówkę dostaniemy dopiero kiedy pojazd się sprzeda. Co również może zająć dłuższy czas.

najczęściej kupowane auta 2019

Trzecia z wymienionych opcji sprzedaży wydaje się być opcją najbardziej optymalną. Skup aut oferuje przeważnie gotówkę od ręki, zapewnia również odbiór auta z dowolnego punktu. Profesjonalne skupy, korzystają z usług rzeczoznawców, którzy dokonując wyceny auta podają jego rynkową wartość. Proponowana przez skup cena jest oczywiście niższa niż rynkowa, ponieważ skup kupuje nasze auto po to by sprzedać je z zyskiem. Jednak w przypadku dużych skupów różnica ta nie jest aż tak drastyczna a zalety płynące z takiej sprzedaży trudno wymienić w paru słowach. Więcej informacji jak działają skupy aut znajduje się na stronie www.skupautpomorskie.pl w sekcji „Skup samochodów w 3 krokach, czyli jak to działa”.

Zalety sprzedaży auta w skupie

Do podstawowych zalet sprzedaży używanego auta w skupie jest bez wątpienia szybkość przebiegu takiej transakcji. Gotówka w naszych rękach może pojawić się nawet w kilka godzin po rozpoczęciu procedury.

Kolejną zaletą jest oczywiście wygoda takiej transakcji. Wiele skupów oferuje swoim klientom nie tylko wizytę rzeczoznawcy w wybranym miejscu (na przykład pod domem klienta) ale również odbiera z tego miejsca pojazd. Oczywiście dzieje się tak jedynie w przypadku, kiedy wycena nam odpowiada i chcemy sprzedać nasze auto skupowi.

Auto na potrzeby sprzedaży w skupie nie trzeba do tej sprzedaży przygotowywać. Tutaj auto wyceni profesjonalista, którego sztuczki z odkurzaniem i nabłyszczaniem plastiku nie zwiodą. My za to oszczędzamy zarówno czas jak i środki pielęgnacyjne.

skup aut 2019

Skup aut doceniają również gracze posiadający całe floty pojazdów na sprzedaż. W przypadku skupu bardzo często można się pozbyć kilku lub kilkunastu aut za jednym zamachem. To ogromna oszczędność czasu i innych środków, które trzeba by było spożytkować w celu upłynnienia floty pojazdów.

Podsumowanie

Sprzedaż pojazdu w skupie aut używanych ma zarówno zalety jak i wady. Wadą może być niższa od rynkowej cena jaką skup oferuje swoim klientom za ich pojazdy. Reszta aspektów działalności skupu to już jednak niewątpliwe plusy.

Dodaj komentarz