Spraw, aby Twój dom lśnił na wiosnę

dom

Sprzątanie wnętrz mieszkalnych nie musi być żmudne i męczące – okazuje się, że z odpowiednio dobranymi kosmetykami czyszczenie rozmaitych powierzchni odbędzie się szybko i skutecznie, przynosząc zachwycające rezultaty. Przed przystąpieniem do poszczególnych czynności, warto zaplanować kolejność prac oraz sprecyzować pożądane do osiągnięcia efekty. Pozwoli to dostosować czas i sposób sprzątania, jak również umożliwi wcześniejsze zaopatrzenie się w niezbędne środki czyszczące. Jak sprawnie i efektywnie zrealizować wiosenne porządki?

Sprytna organizacja fundamentem sukcesu – porządki z głową

Skuteczna praca nie lubi chaosu – niemal niemożliwe jest sprawne sprzątanie, bez uprzednio zarysowanego planu. Jeśli do porządków zabierzemy się bez przygotowania, może okazać się, że potrwają one dłużej, a poszczególne czynności wykonywać będziemy kilkakrotnie. Zatem, niezbędny jest plan pracy – logicznie zaprojektowany i uwzględniający kolejne kroki w drodze ku czystym wnętrzom. W pierwszym etapie należy usunąć zbędne przedmioty, zalegające na półkach, blatach kuchennych czy podłodze. Ich przekładanie podczas właściwego sprzątania zabiera niepotrzebnie czas i zmniejsza efektywność pracy, dlatego przed przystąpieniem do porządków:

  • umyj naczynia i brudne garnki w kuchni – niezbędny będzie w tym celu skuteczny płyn do mycia naczyń,
  • uprzątnij porozrzucane ubrania, dziecięce zabawki i przedmioty użytku codziennego – powinny one mieć stałe miejsce, gdyż rzucone byle gdzie, tworzą nieład,
  • wstaw pranie – zalegające brudne ubrania z pewnością utrudnią sprzątanie łazienki,
  • jeśli kosz jest przepełniony – opróżnij go i wyrzuć śmieci, przestrzeń w kuble przyda się podczas porządków.

Po wykonaniu tych czynności wstępnych, można przystąpić do właściwego sprzątania.

Czyszczenie poszczególnych pomieszczeń – jak zrobić to sprawnie?

Bez wątpienia sprzątanie należy zacząć „od góry” – jeśli masz więc w planach odkurzanie lamp, mycie okien lub gruntowne porządki na szafach, od nich zacznij. Następnie czyść kolejne piętra szaf i blatów, stosując w tym celu dedykowane konkretnym powierzchniom preparaty. W pokojach przyda się środek do czyszczenia mebli, z kolei w kuchni warto zastosować uniwersalny środek, przeznaczony do znajdujących się tam powierzchni. Płyn do mycia kuchni pozwoli skutecznie doczyścić sprzęty kuchenne oraz blaty i – co bardzo ważne – będzie bezpieczny dla czyszczonych przestrzeni. Analogicznie – płyn do mycia łazienek pozwoli na szybkie usunięcie ewentualnych osadów i kamienia na armaturze lub posadzce. Podobne preparaty cechują się często właściwościami antybakteryjnymi, więc pomogą uzyskać higieniczne warunki w każdej łazience.

Jeśli wszystkie pomieszczenia zostały posprzątane, należy przejść do odkurzania. Dzięki odpowiednio zaplanowanym pracom, można odkurzyć całe mieszkanie, bez zbędnych przerw w kolejnych pomieszczeniach. Po odkurzeniu pozostaje jedynie umycie podłóg – warto wybierać preparaty, przeznaczone do określonych powierzchni. W łazience będzie to więc płyn do kafelków, z kolei w przypadku paneli podłogowych – płyn im dedykowany. Posiadacze parkietu powinni zaopatrzyć się w płyn do drewnianych podłóg.

Zwieńczeniem całego procesu mogą stać się perfumy do wnętrz, wprowadzające do pomieszczeń świeży, przyjemny zapach.

Seria Perfect House od Barwy – kompleksowe wsparcie w domowych porządkach

Warto wspomnieć o niezwykle skutecznej i wydajnej serii kosmetyków do pielęgnacji wnętrz, które proponuje Barwa. W ofercie odnaleźć można specjalistyczne preparaty, bezpieczne dla czyszczonych powierzchni i efektywnie usuwające najtrudniejsze zabrudzenia. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że sprzątanie staje się przyjemnością.

Dodaj komentarz