SUV, który zdobywa serca. Alfa Romeo Stelvio

auto

Dlaczego to jeden z najlepszych samochodów na europejskich drogach? Po pierwsze – to Alfa Romeo. Włoski koncern znany jest z solidnych, innowacyjnych rozwiązań. A po drugie – to SUV. Pierwszy taki i jedyny w swoim rodzaju.

SUV jak marzenie i to od Alfy!

Nie da się zaprzeczyć, że dziś światem rządzą masywne auta, cenione przede wszystkim za niezwykłą funkcjonalność oraz styl, jaki prezentują. Trudno udawać, że trend ten nie rozwija się w zawrotnym tempie. Odpowiedź koncernów samochodowych mogła być tylko jedna – czas na SUV-a!

Jednak w przeciwieństwie do swoich konkurentów, to właśnie Alfa Romeo odpowiedziała na ten apel najciekawiej. Stelvio jest dziełem na miarę swoich czasów, doskonale przemyślanym pod względem technicznym i łechtającym poczucie estetyki nawet najbardziej wytrawnego samochodowego łowcy. I mimo że włoska marka gustuje raczej w limuzynach, swoim SUV-em, że tworzenie masywnych, konkretnych aut nie jest dla niej niczym trudnym.

Solidne podstawy Stelvio

W jaki sposób SUV Alfy Romeo zdobył serca europejskich kierowców? Został stworzony na solidnych podstawach: rozwiązania techniczne bazują na innym modelu włoskiej marki, a mianowicie Giulii. Środowisko to, wtłoczone w masywną bryłę Stelvio, zyskało w ten sposób zupełnie nową jakość.

Stabilna konstrukcja nośna, w połączeniu z subtelną obudową, to pomysł na samochód gwarantujący nie tylko zwinność, ale także pewność na drodze. Próżno szukać na rynku innego, równie lekkiego SUV-a, który poruszałby się z taką gracją! Do tego otrzymujemy wysoko osadzone fotele, łagodną skrzynię biegów, przemyślaną przestrzeń – powstałą w trosce nie tylko o kierowcę, ale także pasażerów.

Połączenie crossovera i sportowego auta? Alfa Romeo udowadnia, że to możliwe, dodając do tego pakietu mnóstwo przyjemności z codziennej jazdy. Dynamiczne, stylowe, mocne – Stelvio wciąż zaskakuje, mimo że premierę miało prawie 3 lata temu!

Dodaj komentarz