Totalna Biologia – czym jest i czy warto ją stosować?

lekarz

Współczesne podejścia do medycyny i egzystencji żywych organizmów bywają zróżnicowane. Jedną z alternatywnych koncepcji jest Totalna Biologia, która zupełnie redefiniuje zrozumienie chorób oraz procesów biologicznych. Łączy ona kondycję organizmu z kondycją i stanem psychiki, a w uogólnieniu duszy.

To podejście może być bardzo atrakcyjne dla osób, które borykają się z kłopotami natury psychicznej lub mają problemy natury rodzinnej. Twórca Totalnej Biologii – Claude Sabbah – jest praktykiem, który zdobywał doświadczenie w trakcie kilku dekad swojej pracy. 35 lat badań w zakresie biologii organizmów żywych i wykształcenie z zakresu onkologii, medycyny ratunkowej i sportowej zaowocowały stworzeniem zupełnie nowej koncepcji.

Totalna Biologia w praktyce – jak uleczyć swe ciało z jej pomocą?

Wiedza z zakresu tej koncepcji powinna być zdobywana od profesjonalistów i ludzi doświadczonych w jej zakresie. Jej zastosowanie doceniają w szczególności osoby, które w przeszłości leczyły swą chorobę z użyciem pigułek, a przeciągła terapia nie skutkowała w remisjach choroby. Niekiedy leki oferowane przez konwencjonalną medycynę nie tylko nie pomagają, lecz także przynoszą negatywne efekty uboczne. Uleczenie ciała z pomocą metod, które oferuje Totalna Biologia, jest możliwe tylko dzięki współpracy z kwalifikowanym terapeutą przez okres zależny od stadium oraz natury dolegliwości.

Jaka jest skuteczność metod proponowanych przez totalną biologię?

Preferowane metody obejmują nie tylko doradztwo na podstawie dokładnej analizy psychiki pacjenta i historii jego choroby, lecz także zabiegi zaaprobowane przez przeważającą większość świata medycznego. Są to również terapie z zakresu medycyny naturalnej. Dźwiękoterapia, treningi oddechowe oraz naturoterapia.

Wielu osobom, którym Totalna Biologia w praktyce nie jest obca, wiedzą, że nie stroni ona od bioenergoterapii. Wszystkie wymienione metody lecznicze zdobywają na całym świecie coraz większą popularność. Mimo bardzo odprężających i niewymagających dużej dozy wysiłku cykli uzdrawiania efekty połączonych terapii postulowanych przez ekspertów Totalnej Biologii bywają widoczne bardzo szybko.

Totalna Biologia – filary odmiennego podejścia do ludzkiej natury

Po pierwsze – całe ciało postrzegane jest w tej koncepcji poprzez pryzmat powtarzających się zachowań oraz intensywnych emocji, nawet tych najskrytszych. Jednymi ze źródeł Totalnej Biologii są psychoonkologia i psychogenealogia. Kwalifikowani terapeuci na podstawie rozwiązywania problemów leżących w sferze behawioralnej i uczuciowej człowieka pomagają przechodzić przez procesy leczenia nawet takich chorób jak nowotwory.

Człowiek jest bardzo mocno związany ze swoją rodziną. Niekiedy terapia będzie wymagała rozwiązania konfliktów na poziomie relacji z bliskimi osobami. Jak widać – choroby to biologiczne manifestacji problemów, które zachodzą nie tylko w głowie pacjenta, lecz także w kontaktach z innymi.

W jaki sposób zmaksymalizować skuteczność wymienionych metod?

Totalna Biologia pozwala znacząco poprawić komfort procesu leczenia konwencjonalnego oraz pozwoli przynieść niebywałe efekty w trakcie samodzielnej terapii. Kompleksowe uzdrawianie człowieka to nie tylko „łykanie pigułek”, lecz także zdrowy tryb życia, samoobserwacja i wyrozumiałe podejście do własnej sfery psychicznej. To, czym jest obecnie Totalna Biologia w praktyce, zostało ukształtowane przez wiele lat analizowania funkcji organizmów nie tylko ludzkich, lecz także zwierzęcych i roślinnych.

Prezentuje zatem złożone, holistyczne pojmowanie natury chorób. Skuteczność metod terapeutycznych jest wyznaczana przez to, jaką samodyscypliną i oddaniem wykazuje się pacjent, terapeuta oraz jak często są stosowane. Główna teza Totalnej Biologii mówi, że choroby są procesami powstającymi w konsekwencjach agresywnych metod obronnych stosowanych przez zawiadowcę ciała – nasz własny mózg. Rozumiejąc dawno dowiedziony przez naukę fakt, iż dobre nastawienie psychiczne ułatwia wyleczenie organizmu oraz uważnie słuchając eksperta Totalnej Biologii, można znacznie ułatwić wyjście z choroby.

Dodaj komentarz