Typowe problemy z samochodem, które powinieneś być w stanie naprawić sam

auto

Zacznijmy od kilku prostych zasad; kiedy pracujesz nad samochodem, ważne jest, abyś miał odpowiednie narzędzia, odpowiednie instrukcje i odpowiedni sprzęt ochronny. Zasada nr 1: Nie pracuj w samochodzie zaraz po wyłączeniu go lub gdy jest uruchomiony. Rurki są gorące (po prostu to zaakceptuj), czapki i płyny są pod dużym ciśnieniem, a ciecze nie mają dokładnych poziomów do pomiaru. Możesz zrobić sobie krzywdę. Jeśli chcesz pomajsterkować przy samochodzie, odczekaj godzinę.

Zawsze lepiej (i taniej) samodzielnie znaleźć źródło problemu, kupić części samemu i dowiedzieć się, jak to naprawić. Dlaczego? Oprócz kontroli jakości i nauki niesamowicie przydatnego zestawu umiejętności, wiesz, że nie będziesz wydawał pieniędzy na naprawy, które z łatwością możesz wykonać sam. Jeśli poważnie myślisz o inwestowaniu czasu i wysiłku w naukę podstawowych napraw samochodowych, zalecamy zakup następujących produktów:

Podręczniki serwisowe – te zasadniczo mówią, jak całkowicie rozebrać samochód i złożyć go z powrotem w doskonałej wizualnej i tekstowej szczegółowości. Niezwykle przydatny w próbie ustalenia, jak dostać się do części lub jak coś rozmontować.

Podstawowy zestaw narzędzi garażowych: podnośnik samochodowy, stojaki podporowe, kompletne zestawy kluczy otwartych i gniazdowych, kompletne zestawy śrubokrętów, miska spustowa i komplet szczypiec.

Multimetr – to ważne narzędzie do testowania prądu elektrycznego w samochodzie.

Czytnik kodów OBD – te mogą wydawać się drogie, ale podłączasz je do swojego samochodu, a one pokazują ci dokładnie, na czym polega problem, kiedy na przykład pali się kontrolka silnika a ty nie masz pojęcia, o co chodzi.

Oto kilka podstawowych „problemów”, którymi powinieneś być w stanie się zająć w zaciszu własnego garażu lub podjazdu.

Przebita opona

Objawy: twój samochód się przechyla i słychać głośny szum

Jeśli nie jesteś wystarczająco silny, to będziesz miał problem, ale przebita opona to coś, co każdy człowiek z odrobiną zdrowego rozsądku powinien być w stanie naprawić. W bagażniku masz zapasową oponę. Wewnątrz tej opony zapasowej zwykle znajduje się mały podnośnik samochodowy z wbudowaną dźwignią i zapadkową nakrętką. Włóż podnośnik pod stabilną część ramy (bez plastikowych elementów!), Podnieś samochód, wyjmij nakrętki i wymień koło. Po prostu upewnij się, że dobrze dokręciłeś nakrętki i powoli opuść podnośnik.

Nie działające światła

Objawy: Migacze migają szybciej, albo reflektory w ogóle nie działają

Wszystko, co musisz wiedzieć, to jakiej żarówki potrzebujesz – na podstawie marki lub modelu twojego samochodu. Jeśli masz podstawowy pojazd, nie potrzebujesz lamp ultra premium. Gdy masz już żarówki, możesz po prostu wyjąć starą żarówkę z tylnej części obudowy i (przy wyłączonym samochodzie) i wymienić ją na nową

Rozładowana bateria

Objawy: twój samochód się nie uruchamia

Jeśli nie masz testera ani ładowarki, odwiedź mechanika, aby upewnić się, że bateria jest rzeczywiście problemem (a nie rozrusznik czy alternator). Jeśli jest widoczna jakakolwiek korozja, wyczyść ją metalową szczotką. Najpierw odkręć zacisk ujemny, a następnie dodatni. Może być również przewód uziemiający, który musisz zdjąć. Następnie włóż nowy akumulator.

Wymiana oleju

Objawy: Powinieneś robić to co 5000-8000 km, w zależności od wieku samochodu i rodzaju używanego oleju

Zanim zmienisz olej, musisz wiedzieć o czterech rzeczach: jakiego rodzaju oleju potrzebujesz (instrukcja obsługi lub książki w sklepie samochodowym), gdzie znajduje się śruba miski olejowej, gdzie filtr oleju (instrukcja serwisowa) i ile oleju potrzebuje twój silnik (instrukcja obsługi). Gdy to zrobisz, są trzy podstawowe kroki: Poluzuj śrubę i spuść stary olej, wymień filtr oleju i napełnij silnik nowym olejem po dokręceniu śruby z powrotem do góry.

Gdy już nauczysz się wykonywania pewnych drobnych napraw przy swoim samochodzie, na pewno ucieszy cię wiadomość, że teraz oryginalne części i akcesoria do Volkswagena kupisz w okazyjnie niskich cenach, za pośrednictwem programu Nora. Odwiedź stronę internetową www.programnora.pl i poznaj szczegóły promocji. Alternatywnie , poleć tę stronę swojemu mechanikowi, aby zagwarantować mu dostęp do tańszych części, a sobie możliwość zaoszczędzenia na naprawie!

Dodaj komentarz