Ubiquiti produkty z serii Unifi

finanse

W dzisiejszym tekście chcielibyśmy Państwu przedstawić kilka produktów Ubiquiti Unifii, lecz zanim przejdziemy do konkretów, pozwolimy sobie przedstawić tego producenta. Marka Ubiquiti to jeden z liderów, amerykański producent sprzętu sieciowego. Przedsiębiorstwo to tworzy rozwiązania szczególnie skupione i wyspecjalizowane na sieciach bezprzewodowych. A ich propozycje i rozwiązania cieszą się dużym powodzeniem.

Tworzenie sieci w domu lub firmie wymaga zastosowania wielu różnych komponentów, na szczęście to wszystko można znaleźć w bogatej ofercie firmy Ubiquiti.
Oferta przedsiębiorstwa jest skierowana do potrzeb wielu różnych grup potencjalnych odbiorców. Marka Ubiquiti cieszy się bardzo dużą popularnością wśród użytkowników tych urządzeń. Nic dziwnego, skoro topowe rozwiązania bardzo często są polecane w rankingach oraz znajdują się na listach bestsellerów.
Warto też wspomnieć, że ta marka otrzymuje wiele pozytywnych recenzji branżowych oraz od użytkowników indywidualnych, co najlepiej udowadnia o jej dużym znaczeniu i sile na obecnym rynku.

Przedsiębiorstwo Ubiquiti działa na globalną skalę, a ich produkty można znaleźć w milionach domów i firm na całym świecie. Ich ofertę doceniło i uznało już wielu przedsiębiorców, firm, ale w ostatnim czasie po poszczególne urządzenia i akcesoria sięgają coraz częściej także osoby indywidualne.
Tak więc to Amerykańskie przedsiębiorstwo jest w zupełności słusznie uważane za jednego z liderów w swojej branży. Rozwiązania te mają jeszcze jedną zaletę – są warte swojej ceny.
Poniżej przedstawiamy Państwu kilka wybranych produktów Ubiquiti Unifi.

Produkty Ubiquiti

Pierwszym z nich jest produkt o nazwie Ubiquiti PBE-5AC-300 to funkcjonalne rozwiązanie z serii PowerBeam. PBE-5AC-300 jest systemem radiowym Ubiquiti, które pracuje w paśmie o częstotliwości 5150 – 5875 MHz, a przepustowość tego urządzenia wynosi 450 Mbps, ma zasięg do 20 km, a maksymalna szybkość przesyłania danych wynosi 1000 Mbit/s. Dodatkowym plusem jest korzystna cena w stosunku to funkcji, które oferuje ten produkt. Urządzenie PBE-5AC-300 jest szczególnie polecane w instalacjach, które wymagają maksymalnej wydajności i izolacji RF, ponieważ zapewnia on odporność i skalowalność na wysokim poziomie, a użyta w tym urządzeniu innowacyjna konstrukcja filtruje wszelkie zakłócenia. Model PBE-5AC-300 marki Ubiquiti został fabrycznie zaopatrzony w procesor Atheros MIPS 74Kc o taktowaniu 560 MHz, pamięć wewnętrzną o pojemności 64 MB, pamięć flash o wielkości 16 MB i antenę o poziomie wzmocnienia maksymalnie do 22 dBI, a w urządzeniu została wykorzystana technologia InnerFeed. Całość tego produktu bazuje na technologii AirMax, a główna zaleta tego rozwiązania to wyjątkowa wydajność w środowisku zewnętrznym.

Następnym produktem jest UniFi AC SHD to pierwszy punkt dostępowy 802.11ac Wave 2 z rozszerzoną ochroną, działa jako WIPS (Wireless Intrusion Prevention System) i WIDS (Wireless Intrusion Detection System). Łączy ze sobą technologię MU MIMO 802.11ac Wave 2, dzięki czemu może komunikować się z wieloma klientami w tym samym czasie, znacznie zwiększając przepustowość użytkowników i ogólny poziom obsługi. Prędkość transferu danych przez Ethernet LAN wynosi 10,100,1000 Mbit/s. To urządzenie jest szczególnie polecane dla użytkowników, dla których priorytetem jest sytuacja, gdy bezpieczeństwo łączy się z najwyższą wydajnością. Dzięki monitoringowi RF to świetne i polecane urządzenie, które może pracować w takich placówkach jak banki, szpitale, uniwersytety i inne placówki, w której gromadzona jest spora ilość poufnych i wrażliwych informacji i które wymagają szczególnej ochrony. Zastosowane w tym produkcie ultranowoczesne rozwiązanie o nazwie airView, które analizuje wszystkie osiągalne kanały RF bez względu na wydajność lub zakłócanie aktywności użytkownika. AirTime analizuje pakiety Wi-Fi w celu wizualizacji w czasie rzeczywistym, dzięki czemu UniFi AC SHD AP może automatycznie dostosować jak najlepszy kanał do optymalizacji wydajności w całej instalacji.

Kolejny sprzęt tej marki to wydajny system radiowy Ubiquiti LBE-5AC-23, który jest rozszerzoną kontynuacją świtnej serii Super Range. Ten produkt jest wysokiej jakości rozwiązaniem, pracującym w paśmie o częstotliwości 5 GHz, a zysk energetyczny anteny to 23 dBi oraz został wyposażony w procesor Atheros AR5414. Model LBE-5AC-23 jest może być używany do tworzenia połączeń Point-to-Point oraz Point-to-MultiPoint, gdzie konieczna jest wysoka wydajność i przepustowość. Ten produkt to bardzo wydajne i trwałe urządzenie, a to wszystko przez jego dobry zasięg. Połączenie bardzo korzystnych parametrów wraz z użyciem najnowszych technologii umożliwiło uzyskanie wysokiej jakości sprzętu, który sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Wyróżnia się wydajnością i niezawodnym działaniem, a to dzięki zastosowanemu modułowi Ubiquiti XR2, które może być stosowany do długich torów radiowych, które umożliwiają budowanie stacji bazowych Wi-Fi. Produkt zapewnia moc na poziomie 600 mW w paśmie 2.4 GHz. A wyżej wspomniany moduł charakteryzuje bardzo wysoka czułość. Ostatnią zaletą tego urządzenia to ważne dla Państwa bezpieczeństwo, produkt posiada zaawansowane zabezpieczenia antyprzepięciowe oraz jest zgodne ze standardami komunikacyjnymi IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, a także z RoHS.

Wartym też uwagi produktem jest ERLite-3, to urządzenie uzupełniające serię EdgeMax, wyróżnia się on wysoką wydajnością i niezawodnością. Urządzenie zostało zaopatrzone w interfejs Ethernet LAN, przez który przesyła dane z prędkością do 10, 100, 1000 Mbit/s. Okablowanie urządzenia zostało wykonane w technologii 10/100/1000Base-T(X). A interfejs tego produktu jest wyposażony w 3 porty Ethernet LAN (RJ-45) i port konsolowy. ERLite-3 może być zarządzane przez stronę www. Interfejs łatwy w użytkowaniu. Urządzenie dysponuje 2048 MB pamięci flash, 512 MB pamięci wewnętrznej oraz wbudowanym 2-rdzeniowym procesorem MIPS64 pracującym z częstotliwością 500 MHz. Rozwiązania EdgeRouter Lite wyróżniają się kompaktową budową. Brak wentylatora jest celowy, ponieważ sprawia, że ich praca jest bardzo cicha. Produkt oferuje wysoką moc routowania, gwarancję bezpieczeństwa i komfortowe zarządzanie podnoszące efektywność sieci.

Ubiquiti access point

Jeśli chodzi o Access Point Ubiquiti polecamy bezpieczne i wydajne urządzenie o nazwie LocoM2 jest to bezprzewodowy punkt dostępowy, który jest połączeniem funkcjonalności oraz wydajności, co przekłada się na jego jakość. Urządzenie może pracować w kilku trybach: Station, StatiosWDS, Access Point oraz AccessPoint WDS, co przekłada się na szerokie zastosowanie, zapewniając przy tym wydajność sięgająca 150+ Mbps. Prezentowany bezprzewodowy punkt dostępowy Ubiquiti LocoM2 uzupełnia serię funkcjonalnych produktów z serii AirMax. LocoM2pracuje w standardzie 2×2 MIMO i pracuje na procesorze Atheros MIPS 24KC o częstotliwości wynoszącej 400 MHz. Produkt jest zgodny ze standardami komunikacyjnymi IEEE 802.3 oraz IEEE 802.3u.

Ostatnim z dzisiaj prezentowanych urządzeń to punkt dostępu Ubiquiti NSM5, to niezawodny sprzęt wyróżniający się funkcjonalnością oraz wydajnością. Oferowany model zalecany jest do pracy w paśmie o częstotliwości nie większej niż 5 GHz. Produkt Ubiquiti NSM5 jest dedykowany pracy w sieciach bezprzewodowych, oferuje on możliwość pracy w różnych trybach: Access Point, Access Point WDS, Bridge, WDS, Access Point – Bridge, Bridge – Point to Multi-Point, Access Point + Bridge Point – Multi-Point, Access Point + Bridge Point-Point, jak widać to urządzenie ma bardzo szerokie zastosowanie. Może być wykorzystywane np. w budynkach szpitalnych lub szkołach. To urządzenie, które za pomocą pojedynczego kabla obsługuje funkcję PoE, która umożliwia przesyłanie zarówno wszelkiego rodzaju danych, jak i prądu do punktów dostępu bezprzewodowego lub kamery IP. Pojemność wbudowanej pamięci wewnętrznej zainstalowanej na dysku twardym wynosi 32 MB. Maksymalna odległość na którą można sterować punktem dostępowym sięga 15000 m, natomiast moc wbudowanej anteny to 16 dBi, a maksymalna szybkość przesyłania danych wynosi 150 Mbit/s. Z uwagi na wszechstronność, solidną i wytrzymałą konstrukcję, nowoczesną technologię, wydajność i prostą formę, AP Ubiquiti NSM5 jest ceniony wśród użytkowników. Nie bez znaczenia jest również cena przedstawionego Ubnt access point, ponieważ ten punkt dostępu pozwala na wykorzystanie produktu bez nadmiernego obciążania budżetu twojej firmy.

Dodaj komentarz