Urządzamy balkon w bloku

taras

Podczas ciepłych miesięcy balkon może służyć do odpoczynku oraz stanowić dodatkową przestrzeń do wykorzystania. Możemy na nim stworzyć kącik dla roślin, jadalnię, miejsce zabaw dla dziecka czy przechowywać różne przedmioty. Przestrzeń powinniśmy zaaranżować zgodnie z potrzebami oraz dopasowując nasze plany do metrażu balkonu. Większość balkonów w bloku ma bowiem dość małą powierzchnię, dlatego trudno na niej ustawić jakiekolwiek meble.

Meble na balkon

Marząc o wypoczynku na świeżym powietrzu na pewno będziemy musieli zakupić meble balkonowe. W przypadku małych balkonów sprawdzą się lekkie meble modułowe. Poszczególne moduły można przestawiać w zależności od potrzeb. Firmy oferują duży wybór mebli w różnorodnych stylach oraz kolorystyce. Będziemy mogli zatem dopasować meble do każdej aranżacji balkonu. Warto zainwestować w meble, które mają siedziska odporne na promienie słoneczne, wilgoć i zabrudzenia. Te właściwości mebli doceniamy zwłaszcza podczas codziennego sprzątania i użytkowania. Dobrym rozwiązaniem są meble wykonane z lekkiego aluminium i malowane proszkowo. Konstrukcja będzie lekka, stabilna oraz odporna na wszelkie warunki atmosferyczne. Niezbędnym elementem okaże się także stolik, na którym można postawić herbatę czy talerz z jedzeniem. Mały stolik nie zablokuje ciągów komunikacyjnych i nie zajmie dużo miejsca.

Oświetlenie

Na balkonie warto zdecydować się na delikatne oświetlenie nadające klimat. Można wykorzystać lampy słoneczne z ogrodu, które naładują się w ciągu dnia, a nocą zapewnią delikatne i nastrojowe światło. Wiele osób decyduje się także na oświetlenie elektryczne zapewniające przytłumione światło. Dobrym i ciekawym rozwiązaniem są także latarenki oraz umieszczone w nich zapalone świece. Delikatne światło na balkonie zapewni idealne miejsce do odpoczynku po ciężkim dniu pracy.

Czego unikać w przypadku małego balkonu?

W większości mieszkań znajdziemy dość małe i nieustawne balkony. Ich aranżacja okaże się dość dużym wyzwaniem. Wystarczy jednak trzymać się kilku prostych zasad, a nasz balkon stanie się oazą odpoczynku. Unikajmy zastawienia przestrzeni masywnymi i bardzo wysokimi meblami. Nie warto montować stałych okiennic, które znacznie zmniejsza przestrzeń i  zamkną balkon. Niezwykle ważne jest zapewnienie ciągów komunikacyjnych na balkonie. Codzienne przeciskanie się pomiędzy meblami będzie bardzo irytujące. W przypadku małych balkonów unikajmy zagracenia i kupujmy tylko te przedmioty, które będą niezbędne. Uzyskamy w ten sposób spójną i bardzo praktyczną stylizację.

Źródło: https://internetnews.net.pl/forum/

Dodaj komentarz