Używane auto marki Ford – co wybrać?

auto

Ford to jedna z najpopularniejszych marek motoryzacyjnych na świecie. Amerykański koncern ma w swej ofercie sporo świetnych modeli aut – wiele z nich wzbudza ogromne zainteresowanie ze strony polskich kierowców poszukujących używanych egzemplarzy w dobrym stanie.

Ford Mondeo

Mondeo to kultowy model Forda. Zdaniem ekspertów z serwisu Używane Jak Nowe najbardziej opłaca się zakup Mondeo trzeciej generacji, ponieważ w „trójce” rozwiązany został uciążliwy problem korozji. Trzecia generacja produkowana była w latach 2000-2007. Jest to doskonały przykład solidnego samochodu o przyjaznych dla kieszeni kosztach eksploatacji.

Ford Fiesta

Fiesta to kolejny niezwykle ceniony Ford. Używany egzemplarz sprawdzi się nie tylko podczas jazdy po mieście, ale i na dłuższych trasach. Fiesta zadebiutowała na rynku w 1976 r. Obecnie – od 2017 r. – w sprzedaży jest siódma generacja tego pojazdu ceniona za odważną, nową stylistykę i bardzo wygodne wnętrze. Najbardziej ekonomiczne są warianty z silnikiem diesla pozwalające osiągać wyniki na bardzo przyzwoitym poziomie 4,1 l/100km.

Ford Kuga

Kuga to bez wątpienia jeden z najlepszych SUV-ów na rynku. Dynamiczny wygląd i znakomicie osadzone zawieszenie to wielkie atuty tego samochodu. Do tego należy wspomnieć o wielu funkcjonalnych udogodnieniach w kokpicie i świetnych osiągach. Najbardziej poszukiwane przez polskich kierowców są modele z silnikiem diesla 2.0. Rzecz jasna – podobnie jak w przypadku wszystkich używanych pojazdów – trzeba rozglądać się za sprawnymi i solidnie serwisowanymi samochodami ze stosunkowo niedużym przebiegiem.

Ford S-MAX

S-MAX to samochód osobowy typu minivan klasy średniej wypuszczony na rynek przez Forda w 2006 r. Od 2014 r. w produkcji jest trzecia generacja S-MAXA. Auto wyróżnia się sporym bagażnikiem i obszernym wnętrzem, gdzie jest dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów. Polecane są w szczególności egzemplarze z silnikiem 2.0 TDCi, ale niemałe zainteresowanie wzbudzają również diesle. Samochód ten to doskonała opcja dla rodziny.

Dodaj komentarz