Używany Ford Mondeo Vignale – czy warto go kupić?

ford

Mondeo to jeden ze sztandarowych modeli Forda, który amerykański koncern wprowadził do swojej oferty w 1993 r. W 2014 r. ruszyła produkcja piątej generacji pojazdu, która doczekała się kilku wersji wyposażeniowych – w tym Vignale.

Stylowy design z ekskluzywnej linii

Wersja Vignale została zaprezentowana przy okazji europejskiej premiery piątej generacji Forda Mondeo. Miało to miejsce jesienią 2014 r. podczas targów we Frankfurcie. O ile wariant podstawowy wzbudził ogromne zainteresowanie, o tyle Mondeo Vignale wywołał mnóstwo zachwytów. Ford zdecydował się bowiem na wzbogacenie swej ekskluzywnej linii o auto z nadwoziem typu sedan, wyposażając je w charakterystyczny grill z heksagonalnym wypełnieniem. Samochód zyskał piękną, dynamiczną sylwetkę. Warto przy tej okazji nadmienić, że nadana mu nazwa została zapożyczona od nazwiska Alfredo Vignale – pochodzącego z Włoch projektanta samochodów, który w swej karierze projektował wygląd aut tak luksusowych marek, jak np. Ferrari i Maserati.

Wygodne wnętrze zapewniające wysoki komfort jazdy

Jak podkreślają eksperci z serwisu Autoplaza, świetne jakościowo wnętrze wykonane przy użyciu wysokogatunkowych materiałów jest tym, co zdecydowanie wyróżnia nowe Mondeo Vignale od „uboższych” braci. Fotele otrzymały ręcznie wykonaną tapicerkę, wyposażono je też m.in. w funkcję masażu, podgrzewanie oraz elektryczną regulację. Na uwagę zasługuje ponadto idealne dopasowanie poszczególnych elementów wyposażenia wnętrza, w którym nie brakuje bardzo praktycznych schowków. Kokpit również odznacza się licznymi udogodnieniami ułatwiającymi prowadzenie pojazdu.

Mondeo Vignale – czy opłaca się go kupić?

Używane Fordy cieszą się dużą popularnością wśród polskich kierowców. Jeśli komuś zależy na solidnym, luksusowym autem, powinien rozejrzeć się za Mondeo Vignale. Wszystko oczywiście jest kwestią indywidualnych preferencji oraz finansowych możliwości – w tym przypadku, nawet przy zakupie egzemplarza z drugiej ręki, trzeba się liczyć z większym wydatkiem.

Dodaj komentarz