Wakacje nad polskim morzem

jacht

Od czasu ogłoszenia pandemii większość dziedzin życia uległa przeobrażeniu i przewartościowaniu.  Sprawy, które dotąd były niepozorne, osiągnęły status ważnych. Innowacje związane z pandemicznymi obostrzeniami nie ominęły branży turystycznej. Ograniczenia w grupowych środkach transportu wpłynęły na zmianę preferencji wyjazdowych Polaków. Drugą młodość przeżywają zarówno mniejsze jak i większe nadmorskie miejscowości.

Gdzie najlepiej można wypocząć nad Bałtykiem ?

Jedną z popularniejszych destynacji zlokalizowanych nad polskim morzem jest Mierzeja Wiślana i położone w jej granicach urocze wsie i miasteczka. W związku z utrudnieniami spowodowanymi przez prace prowadzone na przekopie Mierzei, warto zdecydować się na wynajem kwatery w Kątach Rybackich, ponieważ są one zlokalizowane w spokojnej okolicy otoczonej piękną przyrodą i czystymi szerokimi plażami. Wieś dzieli od Trójmiasta zaledwie 56 km i jest chętnie wybierana przez mieszkańców centralnej Polski. Pierwsze wzmianki historyczne na temat Kątów pochodzą z XVIII wieku i informują o pruskich wpływach. W 1919 roku miejscowość została wcielona do granic Wolnego Miasta Gdańsk, aby podczas drugiej wojny światowej przejść pod władanie III Rzeszy i dopiero w 1945 roku znaleźć się ponownie na terenie Polski. Turyści mają do dyspozycji port morski i dwie przystanie wokół, których znajdują się lokale gastronomiczne, pensjonaty, ośrodki z domkami oraz prywatne kwatery.

Nocleg w kwaterze czy w domku letniskowym ?

Miejscowość jest położona na terenie Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” oraz obszaru Natura 2000, gdzie znajduje się największy w Europie rezerwat kormoranów. Bliskie sąsiedztwo rezerwatów, morza i Zalewu Wiślanego sprawia, że oferta noclegowa jest niezwykle atrakcyjna i bogata. Ceny zwykłych kwater w szczytowym sezonie zaczynają się od 50 złotych za dobę od osoby, ale w czasach obostrzeń sanitarnych warto zastanowić się nad wynajęciem domku. Wynajęcie czteroosobowego domku letniskowego to wydatek rzędu 250-350 złotych za jeden dzień. W tym przypadku warto zapłacić więcej, żeby cieszyć się prywatnością i większą przestrzenią. Szczególnie w czasach zagrożeń związanych z koronawirusem lepiej ograniczać niepotrzebne kontakty międzyludzkie. Kwatery w Kątach Rybackich oraz domki są systematycznie dezynfekowane przez swoich gospodarzy. Przy wyborze lokalizacji należy kierować się odległością od plaży, obiektów gastronomicznych i usługowych. Konkurencja jest duża, standard domków jest zróżnicowany, a cena zależy od czynników takich jak m.in. wyposażenie, rodzaj wyżywienia, obsługa basenu oraz wiek dzieci.

Dodaj komentarz