Walka z oczyszczaniem jelit

kobieta

W dzisiejszych czasach spożywamy więcej żywności przetworzonej niż kiedykolwiek wcześniej. Cierpią przez to nasze jelita, których niedyspozycja może być zaczątkiem wielu późniejszych, groźnych chorób. Nie bez powodu jelita nazywane są “drugim mózgiem”. Zależność tych dwóch narządów od siebie oraz ich powiązanie na mapie ludzkiego ciała jest bardzo wyraźna przy zaobserwowaniu pierwszych symptomów chorób. Choroby jelit skutkują zatem spadkami nastrojów, rozdrażnieniem, prowadzić mogą też do depresji. Jak skutecznie oczyścić jelita, używając przy tym skutecznych środków z naszej domowej kuchni?

Koktajle oczyszczające na odnowę jelit

Są wspaniałym wsparciem nie tylko dla jelit, ale całego naszego organizmu. Poleca się je wszystkim osobom uprawiającym siedzący tryb życia w miejscach pracy. Jednocześnie osoby, których miejscem pracy jest np. Straż Pożarna (zapraszamy na blog http://www.straz-pozarna.nysa.pl/) czy Policja, pracujący w strefie podwyższonego stresu, powinny także regularnie stosować kuracje oczyszczające dla jelit. Akcje pożarnicze, akcje ratunkowe pochłaniają mnóstwo energii, a jej poziom w ciele trzeba natychmiast wyrównywać, aby organizm czuł się zaspokojony, zdrowy i gotowy na nowe wyzwania.

Oczyszczamy jelita koktajlami zdrowotnymi

Wskutek wytężonego stresu tracimy selektywność flory jelitowej. Konieczne jest w tej sytuacji przyjmowanie probiotyków. Do tego warto dołączyć właśnie domowy shake, wzmacniający odporność. Wykorzystujemy do tego szpinak, banana dla osłody, ciemne winogrona, migdały, wybrane owoce jagodowe (maliny, jeżyny lub jagody), przyprawy o wysokiej zawartości antyoksydantów, czyli cynamon i kurkumę, siemię lniane (około 2 łyżki). Wszystko to powinno trafić do blendera. Dolewamy zimną wodę i wszystko miksujemy. Taki koktajl wzmacniający można pić codziennie, najlepiej w porze śniadaniowej. Wzmacniając w ten sposób terapię probiotykami szybko zauważymy zmiany w pracy naszych jelit i wątroby, a także poprawiający się nastrój. Skończą się zgagi i poczucie przelewania w żołądku. Wraz z nadchodzącą wiosną warto postawić na taką zmianę!

Dodaj komentarz