Wanna z prysznicem w jednym – jakie masz możliwości?

łazienka

Pragniesz wyposażyć łazienkę zarówno w wannę, jak i w prysznic, lecz ogranicza Cię niewielki metraż? Nie musisz rezygnować z tego pomysłu – po prostu postaw na wannę z prysznicem w jednym. Zobacz, jak zaaranżować taki kącik kąpielowy, by był nie tylko funkcjonalny, lecz również atrakcyjny wizualnie!

Wanna z dodatkowym parawanem

Zdecydowanie najprostszym rozwiązaniem tej trudności jest wyposażenie klasycznej wanny w panel prysznicowy oraz parawan nawannowy. Obawiasz się tego, że podczas kąpieli zachlapiesz posadzkę wokół wanny? Wybierz parawan dwuskrzydłowy. Jedno skrzydło będzie wtedy przymocowane na stałe, a drugie ruchome – w razie potrzeby po prostu ustawisz je tak, by spełniało rolę drzwi, zyskując tym samym zamkniętą przestrzeń prysznicową.

Na rynku znajdziesz szeroki wybór parawanów nawannowych. Możesz wybierać spośród modeli o idealnie przezroczystej powierzchni, mlecznych, a nawet zdobionych tłoczonym wzorem o dowolnej formie. Możesz więc uczynić ten element niebanalną dekoracją i dopasować go do wystroju łazienki.

Prysznic z pogłębionym brodzikiem

Alternatywą dla powyższego rozwiązania są prysznice wyposażone w niestandardowe brodziki o podwyższonej krawędzi. Taka ceramika nie jest może najwygodniejsza, jednak doskonale nadaje się do sytuacji, gdy najczęściej bierzesz prysznic, a z wanny zamierzasz korzystać jedynie sporadycznie. W tak zaprojektowanym brodziku bez problemu weźmiesz kąpiel w pozycji siedzącej lub wygodnie umyjesz dziecko – sprawdzi się więc w przypadku podstawowych czynności higienicznych.

Wanna z zintegrowanym prysznicem

Na rynku można spotkać się również z nowoczesnymi wannami z prysznicem. Tego rodzaju ceramika to zdecydowanie najlepsze połączenie wanny z prysznicem. Dlaczego? Dzięki temu, że wszystkie elementy stanowią fabryczną całość, konstrukcja jest wyjątkowo szczelna. Dla porównania – wanny z dodatkowym parawanem trzeba zamontować we właściwy sposób i dobrze uszczelnić, aby zapobiec rozchlapywaniu wody podczas używania. Tutaj ten kłopot nie istnieje – możesz więc bez obaw wykorzystywać wannę zarówno do długiej kąpieli, jak i do szybkiego, odświeżającego prysznica.

Ciekawą opcję stanowią także wanny z prysznicem, które posiadają przeszklony panel połączony z parawanem prysznicowym. Taka konstrukcja nie tylko nadaje całości spójność, lecz także sprawia, że wygląda znacznie lżej niż w rzeczywistości. Dzięki temu wanna z prysznicem nie przytłoczy wnętrza, lecz wręcz odwrotnie – doda mu przestronności.

Najbardziej nowoczesne wanny z prysznicem są naszpikowane technologiami, które pozwalają na wykorzystywanie ich również w roli łaźni parowej i nie tylko. Są to najczęściej kabiny szczelnie zabudowane od dołu do góry, które są wyposażone w funkcję hydromasażu, bicze wodne, zintegrowane podświetlenie LED ze zmianą koloru oraz odtwarzacz muzyczny. Jest to więc kompleksowe rozwiązanie, które pozwoli Ci na całkowite odprężenie i zrelaksowanie po ciężkim dniu – domowe spa zawsze jest w cenie!

Dodaj komentarz