Witamina B Complex – samo zdrowie!

witamina b

Witaminy to zdrowie, witalność, to uśmiech, to siła, chęci do życia. Są one podstawą w codziennym funkcjonowaniu naszego organizmu. Poprzez odpowiednie składniki diety, dostarczamy ich w danej ilości, jednak nie jest to ilość na tyle duża, by nie stawiać przy tym na stosowne suplementy. Witamina B Complex to jedna z opcji, o której nie powinniśmy zapominać. Niezależnie od wieku, od płci, czy pozycji społecznej, niezależnie od tego, czy spędzamy czas aktywnie, czy siedząc przed telewizorem, jest ona doskonałą opcją do tego, byśmy mogli cudownie się czuć. Bo na tym przecież każdemu zależy, czyż nie?

Czym jest witamina B Complex?

Jest to witamina rozpuszczalna w wodzie, będąca substratem do syntezy koenzymów, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie komórek. Jak sama nazwa mówi, B Complex jest to zbiór witamin z grupy B, mających wpływ na wiele aspektów naszego życia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Witaminy B nie kumulują się w organizmie, z wyjątkiem B12 gromadzącej się w wątrobie i B1 w mięśniach. Bardzo ważnym jest dostarczanie jej w odpowiednich ilościach do naszego organizmu.

Za co odpowiedzialne są witaminy z grupy B?

Witaminy te odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie naszego układu nerwowego, a więc za ogólny stan psychiczny naszego organizmu. Na napięcie nerwowe, na poprawę nastroju, na sprawność intelektualną. Co więcej, to właśnie one mają duże znaczenie w procesach metabolicznych, a dokładniej w przyswajaniu węglowodanów.

Stawiając na witaminę B Complex dostarcza się swojemu organizmowi wszystkiego, co najlepsze. Oprócz samego układu nerwowego, witamina B1 wpływa na wzrost i rozwój kości, B2 na pracę układu odpornościowego, na poprawę stanu skóry, włosów i paznokci, B3 pomaga zapobiegać zaburzeniom żołądkowym.

Jeśli chodzi o witaminę B4, ta wspomaga pracę układu oddechowego, czynności serca i pracy mózgu. B5 wpływa na skutki antybiotykoterapii, na zwiększenie ilości krwinek czerwonych, czy wytwarzania żółci. Witamina B6 wpływa na pracę mięśni i uczestniczy w tworzeniu przeciwciał.

Co jeszcze? Każda następna jest niezwykle istotna, w tym na przykład B9, czyli znany każdemu kwas foliowy niezbędny jest do syntezy DNA, zapobiega defektom wrodzonym, wspomaga pracę układu krwionośnego. Jeśli szuikamy suplementu na chandrę, na nerwicę, na dobry nastrój i ogólne samopoczucie, a do tego na prawidłową pracę wielu narządów i układów w naszym organizmie, to witamina B Complex jest najlepszą do zakupu opcją dla każdego, kto troszczy się o dobrą kondycję swojego zdrowia, z myślą o kolejnych latach życia w naprawdę dobrym samopoczuciu.

 Zdjecia: fotolia.com, 104386842 | Autor: natchas

Dodaj komentarz