Zadbaj o stopy jesienią!

stopy

Większość osób przygotowuje swoje stopy na okres wakacji. Jest to wyjątkowo intensywny okres dla naszych stóp, ponieważ są wtedy narażone na działanie czynników zewnętrznych. Szorstkość i suchość stóp mogą wywołać spacery i długie wycieczki. Podeszwy stóp mogą zrobić się wówczas twarde i zgrubiałe.

Problemy ze stopami po lecie

Wysuszona podczas lata skóra w mniejszym stopniu dopasowuje się do ruchów stopy. Noszenie sandałów lub klapek sprzyja pęknięciom skóry i innym urazom. Bez odpowiedniej pielęgnacji pęknięcia mogą pogłębić się aż do skóry właściwej. W przypadku zauważenia wysuszenia skóry i jej zrogowacenia należy szczególnie zadbać o stopy. Prawidłowa pielęgnacja to przede wszystkim usuwanie zrogowaceń, nawilżanie i natłuszczanie skóry.

Pielęgnacja stóp przez cały rok

Po okresie letnim wiele osób przestaje dbać o stopy wychodząc z założenia, że jesienią są niewidoczne. Dla stóp okres wakacji oznacza wyjątkowo intensywne doznania w postaci zmęczenia, otarć lub ucisku. Możemy mieć wówczas do czynienia z naturalną obroną skóry stóp, czyli ich rogowaceniem. Grubość naskórka ma duże znaczenie w procesach, które regulują nawilżenie skóry. Musimy wiedzieć, że ignorowanie zrogowaceń i suchości stóp może przyczynić się do powstawania odcisków, modzeli lub pękania skóry. Dlatego szczególnie istotna jest pielęgnacja skóry stóp całym rokiem.

Kosmetyki Gehwol – ratunek dla stóp

Brak odpowiedniej higieny stóp wywoła groźne schorzenia oraz doprowadzi do mało estetycznych zmian. Do codziennej pielęgnacji stóp polecamy markę Gehwol, która oferuje kompleksowe kosmetyki. Oferta to kilkadziesiąt pozycji: maści, kremy, talki i spraye do stóp. Codziennie powinniśmy używać kremu do stóp, który jest podstawowym elementem pielęgnacji. Firma Gehwol oferuje krem zapobiegający powstawaniu pęcherzy i rogowaceniu naskórka. Do codziennej pielęgnacji powinniśmy dołączyć natłuszczające balsamy i ziołową sól do kąpieli.

Gehwol – urozmaicona oferta kosmetyków

Firma Gehwol oferuje nie tylko produkty do codziennej pielęgnacji stóp. W ofercie znajdziemy również produkty do usuwania konkretnych problemów. Dobrym wyborem okażą się np. produkty do rozgrzewającej kąpieli czy krem zapobiegający potliwości stóp. Dla osób z problemami z paznokciami idealnym wyborem będzie płyn zmiękczający paznokcie. Gehwol to także produkty pochodzenia naturalnego. Długa tradycja, atrakcyjne ceny to główne powody sukcesu firmy Gehwol. Współcześni konsumenci są coraz bardziej uważni i wybierają tylko produkty najwyższej jakości.

Dodaj komentarz