Zarządzanie łańcuchem dostaw – czy potrzebujesz tej usługo w swojej firmie?

Zarządzanie łańcuchem dostaw

W czasach obecnych to poprawne zarządzanie łańcuchem dostaw to dość skomplikowana sprawa. Mowa tu dokładnie o tym, że istnieją typy towarów, które klienci indywidualni oraz firmy nabywają co dzień i te, które nabywają raz lub dwa razy w tygodniu. W przypadku każdego z regionów świata charakterystyka ta wygląda inaczej. Wiele znaczy też i to, że najłatwiej zarządza się dostawami powiązanymi ze sklepami spożywczymi, bo te konkretne dostawy muszą być regularnymi, czyli w przypadku pieczywa i pewnych typów nabiału nie ma mowy o tym przerwaniu dostaw. Dostawy takowe powinny mieć miejsce nawet w weekendy, czyli powinny być też dostosowanymi do klientów, którzy co dzień kupują te niezbędne ich zdaniem produkty spożywcze.

Tymczasowe zmiany w harmonogramie dostaw.

Niektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, że dostawy to nie tylko produkty spożywcze, to także dostarczanie betonu na budowę wysokiego apartamentowca. Tego typu budynek to czasami nawet konieczność rozbudowy najbliższej betoniarni, po to by przez kolejne kilka lat dostarczała dostatecznie wiele betonu na daną budowę. Jednym słowem w tym konkretnym przypadku zarządzanie łańcuchem dostaw to także cała masa wyzwań, bo to też problemy powiązane z komunikacją między ludźmi. Kiedyś rzecz jasna te problemy bywały nawet sporymi, ale obecnie wiele poprawiają telefony komórkowe, czyli urządzenia, w których przypadku można prowadzić nawet wideokonferencję z miejsca prac. Umożliwiają one ten stały kontakt, a takowy jest rzecz jasna niezbędnym w biznesie, bo beton to nie to samo co cegła. Tę konkretną mieszankę trzeba dostarczyć na plac budowy w ciągu godziny lub dwóch inaczej zacznie on wiązać już w gruszce i to właśnie stanowi znaczny problem, bo ten gęstniejący beton jest już bezwartościowym i co równie istotne potem trzeba oczyszczać całą gruszkę.

Inne istotne wzmianki o sporych budowach.

Zarządzanie łańcuchem dostaw w przypadku tej gigantycznej budowy to nie tylko beton, to także stal i panele okienne. Jednym słowem jest to cała masa różnego typu prefabrykatów, które trzeba dostarczyć na czas. Brak terminowości w tym konkretnym przypadku oznacza straty, bo budowa w takim przypadku wyliczona jest co do dnia, a za każdy dzień zwłoki generalny wykonawca płaci karę finansową określoną sztywno w umowie. Mowa tu dokładnie o tym, że ta kara w przypadku budowy wartej kilka miliardów Euro to fortuna i to nawet w skali dnia. Dlatego podwykonawca, który przez kilka dni nie wywiązuje się ze zobowiązań może zostać pociągnięty do odpowiedzialności przez sąd i to tylko ze względu na umowę, którą podpisał ten konkretny podwykonawca.

Więcej na: http://www.vgl-group.com/oferta/zarzadzanie-lancuchem-dostaw

Dodaj komentarz